Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Резолюція № 1

Друк
Дата публікації Перегляди: 930

 

 

Звіт

по питаннях, які обговорювались на конференції

проведеної громадською організацією

«Громадянський поступ»

26 березня 2013 р. з представником громадськості Канади

 

Тема зустрічі: «Вплив державних та недержавних інститутів Канади на життя та розвиток середньостатистичної канадської сім’ї. Життєдіяльність громадянина Канади».

Мета: Показати та донести до своїх членів організації та громадянин Рівненщини у якій ціннісній оболонці формується та проходить життя середньостатистичної сім’ї та простого громадянина Канади, з метою поступового перезавантаження у свідомості наших громадян існуючих цінностей, які були сформовані в радянський та пострадянський період історії України.

п. Джейн Джексон – 34 роки. Народилася вона у Німеччині. Але ще у дитинстві з батьками переїхала жити до Канади (у зв’язку із переведенням по військовій службі тата). Працює на Збройні Сили Канади, прес-секретар військово-повітряних сил і має звання капітана.

Ось що розказує п. Джейн про Канаду:

Канада поділяється на різні регіони. Кожен регіон має свою культуру.

У країні є декілька видів громадських організацій. Вони поділяються на: громадські організації та організації місцевого значення (організації по захисту прав жінок, афро-американська спільнота, на заході країни – велика українська спільнота, аборигени мають свої громадські організації). Уряд держави зацікавлений у співпраці із організаціями, так як вони мають значний вплив на суспільство.

Дії уряду Канади є прозорими, доступними для кожного громадянина, які мають змогу відслідковувати службову переписку кожного Міністерства (державного органу зайшовши на відповідний email).

 Цьому всьому яскравий приклад: Нещодавно одна із міністрів під час своєї робочої поїздки у Японії палила у забороненому місці (номер готелю). Цей інцидент був висвітлений у ЗМІ. Після повернення до Канади із відрядження міністр подала у відставку.

Для підтримки офіцерів та офіцерів у відставці було створено легіон, якого уряд активно патронує. Кожне місто має підрозділи легіону. Вони організовують візити до ветеранів, людей похилого віку, похорони і т. д. Метою створення даного легіону є повага і пам’ять до ветеранів. Стимулом заохочення є гранди.

Військовослужбовці країни є соціально забезпеченими. З виходом на пенсію вони отримують пенсійну допомогу (частину покриває держава, а іншу – відрахування із заробітної плати).

У Канаді досить специфічна система освіти. Школи є як державні, так і приватні. В різних провінціях є свої відмінності у програмі навчання. Для вступу до вищого навчального закладу обов’язково потрібно скласти тести.

Для того, щоб отримати медичну освіту потрібно обов’язково закінчити школу та мати досить високий рівень знань по математиці, після чого отримати диплом бакалавра в університеті, здати тести для спеціаліста, навчання на вузьку спеціалізацію по медицині (4 роки), практика (4 роки) і тільки після цього всього ви отримуєте кваліфікацію лікаря. Навчання у вищому навчальному закладі в середньому триває 10 – 12 років. В Канаді на даний час є велика потреба у лікарях, тому що після закінчення університету потрібно мати високий рівень знань. Кожен іноземець із медичною освітою має право на працевлаштування. Для того спочатку Канадська Асоціація лікарів розглядає та перевіряє Вашу спеціальність (цей процес є досить важким та тривалим, адже часто освіта не співпадає або не відповідає вимогам). Професія лікаря є престижною і високооплачуваною. Навчання у вищих навчальних закладах є платним. Плата за навчання залежить від провінції, університету, спеціальності.

Кожен громадянин Канади має свого сімейного лікаря. Медицина є строаховою, крім пластичної хірургії, стоматології та офтальмології. При цих умовах в країні 75% медичного страхування є обов’язковим. Існують різні види страхування із яких громадянин вибирає собі самостійно.

Федеральний уряд надає кожній жінці декретну відпустку 1 рік (або 6 місяців мамі та 6 місяців тату). Після народження дитини та до 18 років держава сплачує щомісячну допомогу (сума коштів допомоги залежить від посади та стажу роботи на займаній посаді).

Середня заробітна плата у Канаді за рік становить 50 тис. канадських доларів. З неї громадян в середньому витрачає 35% на податки та страхування; 5 -7% на харчування та 10% на позику за житло або орендування житла. Кредитна ставка на житло складає 2 – 3%, а у окремих випадках може досягати і до 7%.

В основному у банках відсоткова ставка по кредиту залежить від виду потреб (кредит на житло, автомобіль, і т. д.). відсоткова ставка по депозиту залежить від терміну і суми вкладу.

Кожному громадянину Канади федеральний уряд забезпечує допомогу по безробіттю. Обов’язковим підтвердженням є те, що безробітний дійсно шукає роботу і був звільнений із роботи не по своїй винні.

 

 

Joomla 2.5