Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Конституційний процес в Україні

Друк
Дата публікації Перегляди: 165

Публічний форум

"Конституційний процес в Україні:

відкритий діалог з громадянами"

20 січня 2020 року члени ГО «Громадянський поступ» прийняли участь в дискусії про конституційний процес в Україні та зміни до нього на публічному форумі «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами».

Метою форуму стало сприяння відкритому інклюзивному діалогу з громадянами про конституційний процес в Україні.

В ході обговорень можна відмітити наступне: організатори дискусії та місцеві представники політичних партій, окрім голови Рівненської обласної організації політичної партії ВО «Батьківщина» М. Кучерука не розуміють мети конституційного процесу в Україні. Піднімаються зовсім другорядні питання та законопроекти на внесення змін до Конституції України.

Реальність на нашу думку така, що діюча Конституція України прийнята як компроміс пострадянської еліти України (комуністи, соціалісти та нова еліта 90-х років), в неї закладено основне протиріччя – взаємо поборення владних гілок. Позиція Президента України в діючій Конституції чітко не визначена, Гарант за це все переживає, проте ні за що не відповідає.

В Україні діє 3 гілки влади – законодавча, виконавча, судова. Головні зміни в Конституції мають бути взаємонезалежними: з діючих двох інститутів влади (Президент та Прем’єр-міністр) створити один – або Президент, або Прем’єр-міністр, який керуватиме виконавчою гілкою влади та нестиме цілковиту відповідальність за прийняті рішення.

Joomla 2.5