Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Участь представників ГО "Громадянський поступ" у форумі "Український Рух за очищення влади" м. Рівне 27.02.2016 р.

Друк
Дата публікації Перегляди: 404

        27 лютого мешканці міста Рівне та представники ГО "Громадянський поступ" зустрічали Екс-президента Грузії - голову Одеської ОДА Михайла Саакашвілі та його команду , які презентували антикорупційний форум "Український Рух за очищення влади".
       Форум було розпочато з виступу заступника п. Саакашвілі в Одеський ОДА – рівнянки Соломії Бобровської , голови партії «Демократичний Альянс» Василя Гацька, та Віктора Чумака – Народного депутата від партії «УДАР» . Вони розповідали про важливість боротьби з корупцією та негайну необхідність призначення чесного Прем’єр-міністра України та переформатування уряду. 

«Ми намагаємося зробити в Одеській області максимально відкриту облдержадміністрацію. Провели відкриті конкурси на посади заступників, голів районних адміністрацій. Таким чином очищуємо владу, сподіваємося що такий підхід до влади буде діяти по всій території країни і на Рівненщині, зокрема»,- зазначила Соломія Бобровська.

       Її колега Василь Гацько зауважує, що об'єднання «Рух за очищення» влади постійно поповнюється новими людьми, які прагнуть реальних змін. «Ми не ставимо за мету об'єднати якісь певні організації, це не ефективно. Надзавдання в Україні - повне очищення влади, яке зможе зробити лише маса людей»,- каже Гацько.
        Вимоги, які озвучив учасник руху Василь Гацько:
1. Відставка Уряду Яценюка та формування нового Уряду;
2. Незалежний Генеральний прокурор (а не Шокін), здатний знищити корумповану сиситему, а не захищати її;
3. Пакет законів про економічну свободу; створення можливостей громадянам та бізнесу працювати чесно та ставати багатшими.
4. Невідворотність покарання злочинців;
5. Нове виборче законодавство – щоб деолігархізувати вищий ешелон влади.
        Він зазначив, що боротьба влади з корупцією провалена і це, мовляв, відповідальність в першу чергу президента Порошенка. «За два роки в нас немає жодної справи щодо колишньої влади, доведеної до кінця», - заявив Гацько.

        Віктор Чумак, народний депутат України зазначає: «Коли я йшов на вибори, то у мене було гасло, що політиків потрібно змінювати так часто, як пелюшки дитині. Я вже два роки займаюся антикорупційною діяльністю, і ми хотіли змінити антикорупційне законодавство, але цього не сталося, опір системи занадто величезний. Подивіться, хто зараз у політиці? Це люди які прийшли з бізнесу. Я вважаю, що у політиці мають бути люди, які займаються політикою. Потрібно розділити окремо бізнес та політику, прийняти нову систему за відкритими списками, заборонити політичну рекламу». 

        Голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі  свій виступ на Антикорупційному форумі розпочав з заяви, що форум довелося проводити у НУВГП, оскільки це було єдине місце, яке не потребувало дозволу міського голови Володимира Хомка (хоча за наявною інформацією у ГО «Громадянський поступ» дана проблема штучно створена організаторами заходу).  Окрім того, пан Саакашвілі зазначив, що потрібно генерувати нові ідеї та іронічно зазначив, що до прем'єра Яценюка це не дійде, бо уряд в Україні “не живий”.

           Спершу п. Саакашвілі говорив українською мовою, проте перепросив і перейшов на російську. Це, як і деякі фрази колишнього грузинського президента, викликало вдоволення та оплески у залі. Пан Саакашвілі говорить про те, що потрібно зробити, щоб підняти економіку і подолати корупцію. Перш за все зазначив, що потрібно провести децентралізацію, дерегуляцію та спростити умови для бізнесу. За словами голови Одеської ОДА, проблема — високий курс долара. Ціни на іноземні авто, додав, лякають в Україні, кредитування бізнесу не проводиться, тобто розвиток української економіки зупинений.
— «Я не зміг купити авто в Україні, психологічно, бо порівняв ціни в США та Грузії».
       М. Саакашвілі робить багато порівнянь з Грузією, приводить приклад своїх реформ там, критикує українську владу та закликає не вірити політикам, які кажуть, що всі однакові і всі будуть корупціонерами.
       Він зазначив, що Рух за очищення бореться за встановлення нових політичних правил, за те, щоб політику робили не маленькі групи зацікавлених осіб, а народ, якому вона по праву і повинна належати. І перш за все Рух – це боротьба за реальні зміни, а не їх імітацію. Рух – це дія. Україні зараз потрібно рухатись вперед. Мета – вивести на всеукраїнську сцену новий політичний клас, який буде сформований з вихідців з народу і працюватиме на народ. М. Саакашвілі сказав: «З моєї точки зору, ані у Грузії, ані у Молдови, ані в інших країн пострадянського простору немає майбутнього без незворотного швидкого розвитку України. Якщо я поїду з України, то тільки після того, як вона твердо стане на ноги і ми переконаємося в тому, що її більше ніхто на коліна поставити не зможе. На це потрібен час, але не такий довгий, як багато хто собі уявляє. Я б собі ніколи не пробачив, якби ми кинули Україну на півдорозі».

      Зал НУВГП у м. Рівному був переповнений. Священики, громадські діячі, активісти колишні та діючі депутати, і просто охочі почути та побачити екс-президента Грузії і голову Одеської ОДА Михайла Саакашвілі прийшли на презентацію "Українського Руху за очищення влади" в Рівному.

       Лідеру  "Українського Руху за очищення влади" задавали питання, намагалися  сфотографуватися з ним, ще довго не відпускаючи   з залу НУВГП.  Здається, багато хто з мешканців міста Рівного бачать у колишньому грузинському президентові “світло в кінці тунелю”, при цьому хочеться вірити......

Joomla 2.5