Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Громадський моніторинг ефективності використання бюджетних коштів, стану реалізації бюджетних Програм 2015 року . (10.03.2016 р.)

Друк
Дата публікації Перегляди: 387

10 березня 2016 року, на виконання Програми «Партнерство- відкритий уряд», з метою забезпечення прозорості та відкритості бюджетних витрат, відбувся громадський моніторинг ефективності використання бюджетних коштів, стану реалізації бюджетних Програм 2015 року, головними розпорядженнями коштів Рівненської обласної адміністрації, в якому взяли участь представники Громадської організації "Громадянський поступ" .

Порядок денний:

Департамент фінансів;
Доповідає: Біляк Лідія Аркадіївна - директор департаменту.

Публічне представлення звітів:

1. Про виконання обласного бюджету за 2015 рік.

2. Про виконання державного бюджету з утримання місцевих державних адміністрацій за 2015 рік за КПКВК 7871010 "Здійснення виконавчої влади у Рівненській області", до 30 хв., представників департаментів та управлінь (кожному до 3 хв), по використанню бюджетних коштів на відповідні функції видатків за 2015 рік.

-Управління освіти і науки;
Доповідає: Таргонський Григорій Миколайович - начальник управління.

-Управління охорони здоров’я;
Доповідає: Осіпчук Юрій Юрійович - начальник управління.

-Департамент соціального захисту населення;
Доповідає: Шамак Олексій Олександрович - в.о. директора департаменту

-Управління культури і туризму;
Доповідає: Мельник Ярослав Миколайович - начальник управління.

-Управління у справах молоді та спорту;
Доповідає: Ліпський Віталій Володимирович - начальник управління.

-Департамент житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності;
Доповідає: Пшеюк Володимир Леонідович - директор департаменту.

-Департамент з питань будівництва і архітектури;
Доповідає: Дмитрук Володимир Володимирович - директор департаменту.

-Департамент екології та природних ресурсів;
Доповідає: Захарчук Володимир Васильович - директор департаменту.

-Департамент економічного розвитку і торгівлі
Доповідає: Тимошенко Ігор Олександрович - директор департаменту.

-Департамент агропромислового розвитку;
Доповідає: Переходько Надія Іванівна - 
директор департаменту.

Учасники зібрання заслухали звіти керівників більшості структурних підрозділів ОДА.

У своєму виступі Лідя Аркадіївна Біляк, директор департаменту фінансів, зазначила, що у 2015 році до загального фонду обласного бюджету надійшло 311 663,6 тис.грн. власних доходів, що становить 114,1 відсотка до затвердженого річного плану з урахуванням внесених змін, понад план отримано 38 445,5 тис.грн. Основним доходним джерелом обласного бюджету, як і в попередні роки, залишається відрахування податку на доходи фізичних осіб.

За словами Л.А. Біляк крім власних доходів, у звітному році на рахунок обласного бюджету надійшли кошти в повному обсязі із загального фонду держбюджету у вигляді дотацій та субвенцій на загальну суму близько 4 мільярдів гривень. Це освітня та медична субвенції, а також кошти, спрямовані, зокрема, на виплату допомог дітям-сиротам, малозабезпеченим сім’ям, на пільги та житлові субсидії, на підтримку ДЮСШ та ПТУ, проведення виборів, закупівлю житла для сімей загиблих в АТО. Разом з тим, із обласного бюджету профінансовано утримання обласних бюджетних закладів. Зокрема, на заходи по охороні здоров'я спрямовано 577 688,8 тис.грн, утримання установ та проведення заходів освіти – 432 280,4 тис.грн., соціальний захист та соцальне забезпечення– 78 763,5 тис.грн, сфера культури і мистецтва 47 066,2 тис.грн, сфера фізичної культури і спорту 24 077,4 тис.грн. 

В ході доповідей представників інших департаментів, заступником голови Громадської Ради при РОДА І.М. Пюрко, було задане запитання до начальника Управління освіти та науки - Таргонського Г.М., стосовно кількості відкритих внутрішніх вбиралень в сільських школах, та шляхи вирішення даного питання на сьогодні. На що була отримана відповідь”За даними, які надійшли від відділів освіти облаштовано близько 50 внутрішніх вбиралень у школах сільської місцевості, але ще у нас порядка 180 шкіл залишається без внутрішніх санвузлів.”- говорить Г.М. Таргонський. Дана відповідь є невтішною, так як це питання повинно моніторитись на постійній основі, більше того, на вирішення даного питання повинні спрямовуватись кошти в максимальному обсязі.

Особливу увагу члени Громадської Ради звернули на фінансування закладів та проведення заходів по охороні здоров'я, зокрема придбання витратних матеріалів для медичних закладів, та лікарських засобів для інгаляційної анестезії, придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги. На дану галузь з фонду держбюджету виділено 142,5 млн.грн., для безкоштовного забезпечення ліками, але прості громадяни не відчули на собі цього безкоштовного використання ліків в медичних закладах. На це було звернуто увагу заступником голови Громадської Ради І.М. Пюрко, до доповідаючого Г.М. Добровольського. Даний підхід до розподілу коштів прийнято як неефективний.

Голова Громадської організації “Громадянський поступ” І.М. Пюрко, та члени Громадської Ради висловили незадоволення представнику департаменту екології та природних ресурсів В.В. Захарчуку. Адже даний Департамент, вже більше 20 років, не може вирішити питання екологічної катастрофи в селі Шубків Рівненського району, де нечистоти з майже 3-х тисячного села стікають в р. Горинь, з причин непрацюючих очисних споруд, що створило загрозу життю та здоров'ю жителів області.

Серед позитивів, що виокремили члени Громадської ради під час бюджетного звіту – це відсутність на Рівненщині заборгованості із заробітної плати серед медиків та вчителів.

Такого плану «круглі столи», дозволяють забезпечити прозорість державного управління та залучення громадян до участі у його процесах. У цьому одностайні як керівництво Рівненської області, так і Громадської ради.

 

Joomla 2.5