Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Участь представників ГО «Громадянський поступ» у відкритті благодійної виставки для людей з вадами зору «Торкаючись, бачу: великі українці».03.04.2016 р.

Друк
Дата публікації Перегляди: 263

Участь представників ГО «Громадянський поступ» у проведенні заходів присвячених вшануванню героїв Холодного Яру- «Холодний Яр: прийди і вшануй полеглих».     Представники  ГО «Громадянський поступ»  3 квітня 2016 року прийняли участь  у відкритті  благодійної  виставки для людей з вадами зору  «Торкаючись, бачу:  великі  українці».

    Це унікальний проект, який руйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить.

    На виставці було представлено 12 скульптурних портретів визначних постатей нашого державотворення: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода, Андрей Шептицький, Микола Амосов, Марія Заньковецька, Георгій Гонгадзе, Володимир Івасюк, Михайло Бочук, Олександр Довженко, Сергій Нігоян. 

    Біографія кожної особистості була озвучена через аудіомедійний засіб голосами відомих українських музичних виконавців. Також до кожної скульптури є відповідні описи, підготовлені шрифтом Брайля. Незряча людина, одягнувши навушник та торкаючись скульптури, змогла уявити, як виглядали відомі українці.

      Один з організаторів  даного проекту Віталій Лесько (Ротарі  клуб м.Рівне)  зазначив : «У  Рівному такого виду виставка для людей з вадами зору, відбулась вперше. Цей проект дає можливість незрячим людям дізнатись, як виглядав Митрополит Андрій Шептицький, чи відомий хірург  Микола Амосов.  Для них, це унікальна можливість через дотик  рук  побачити людей , які творили історію нашої  держави. З великим задоволенням незрячі  рівненчани , а таких у м. Рівному близько  200 чоловік , знайомилися  з зовнішнім виглядом скульптур і слухали аудіо розповіді.  Адже , в Україні  є велика проблема з літературою  для незрячих  і  цей проект, дає змогу людям з вадами зору  торкнутися  до мистецтва. Та  навіть,  в такий період  нестабільного життя  в  Україні, ми маємо долучатися, та  організовувати  подібні  соціальні проекти в напрямку культури , мистецтва,  кіно та театру, для  незрячих  та осіб з вадами зору».

    Ще  рік  тому ми не могли пов’язати такі  поняття, як незрячий і театр, кіно, музей. Тепер же ця зона табу відкрита  для таких людей.     Важливим є те, що ця ініціатива пішла не від товариства незрячих, як це  зазвичай буває, а від організаторів  проекту.

   Сподіваємося, що  проект  розвиватиметься,  та будуть організовуватись  щорічні виставки   картин для незрячих.

Керівники проекту: Христина Береговська (Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА), Василь Одрехівський (Ротаракт клуб Львів).

Організатори в Рівному:  Віталій Лесько, Ротарі клуб м. Рівне,             Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Joomla 2.5