Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Протокол № 15

Друк
Дата публікації Перегляди: 1617

 

 Протокол

відкритих зборів громадської організації

 «Громадянський поступ»    

 

30 січня 2014 року                            № 15                                             м. Рівне

                                                                                                                                 

Засідання проводять:

Голова Ради громадської організації «Громадянський поступ»: Пюрко Ігор Миколайович.

Секретар засідання, помічник голови Ради громадської організації: Шелюк Альона Федорівна, перший заступник голови Ради громадської організації: Капустинський Федір Миколайович.

 

Присутні – 45 чоловік

Запрошені учасники відкритих зборів:

 

- Представники громадської організації «Громадянський поступ»;

 

- Представники Громадської ради при Рівненській ОДА:

Алексіюк Руслан Іванович – президент Правління Рівненської обласної громадської організації «ТАТО-КЛУБ РВ»;

Барабаш Олександр Іванович – голова ради Рівненського обласного громадського об’єднання учасників бойових дій, ветеранів військової служби, правоохоронних органів «Справедливість і Порядок»;

Бречко Павло Васильович – голова комітету первинної профспілкової організації підприємців та найманих працівників «Речовий ринок»;

Буратчук Юрій Дмитрович – заступник голови обласної громадської організації «Громадський актив Рівного»;

Дорошева Алла Миколаївна – голова комітету первинної профспілкової організації підприємців та найманих працівників «Ярмарок»;

Мічуда Ігор Володимирович – голова ГО «Асоціація працівників будівельної галузі м. Рівне та Рівненської області»;

Нестерчук Володимир Миколайович – радник отамана Рівненської обласної організації «Нащадки війська Запорозького»;

Пашкевич Микола Михайлович – голова Рівненського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання «Білорусь»;

Симончук Ольга Іванівна – член Всеукраїнської громадської організації «Праведна Країна»;

Чеберак Олександр Іванович – адміністратор непідприємницького товариства «Відкритий недержавний пенсійний фонд «Резерв Рівненщини».

 

- Представникк Громадської ради при УМВС України в Рівненській області:

Зайчук Олександр Дмитрович – член громадської організації «Рівненська міська організація захисту сімей загиблих, померлих, інвалідів та ветеранів локальних конфліктів»;

 

- Представник Громадської ради при Рівненському міськвиконкомі:

Литвин Олексій Костянтинович – голова Рівненської обласної організації Спілки Дизайнерів України.

 

- Депутат обласної ради:

Черній Алла Деонідівна – ВО «Батьківщина».

 

- Депутат міської ради:

Чугуєвець Анатолій Олександрович.

 

- Представник партії:

Муляренко Олексій Віталійович – РООПП «УДАР» Віталія Кличка.

 

- Представник сільської ради:

Ольховець Петро Леонтійович – голова сільської ради с. Глинськ.

 

- Представник громадської організації Рівненщини:

Москальова Лілія Любомирівна – голова громадського об’єднання «ГРАД».

 

- Представник федерації профспілок Рівненської області:

Арсенічева Жанна Василівна – голова молодіжної ради Федерації профспілок Рівненської області;

 

- Представник ЗМІ:

Дем’янчук Ольга Михайлівна – газета «Вісті Рівненщини»

 

- Інші представництва:

Киричук Оксана Василівна – заступник голови Ради ОСББ м. Рівне;

Троханенко Михайло Петрович – голова будинкового комітету будинку Польова, 10;

Демуров Руслан Джамбулатович;

Диновська Ліана Валентинівна – МГО «Міжнародний комітет сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою» в Рівненській області;

Майстренко Ірина Анатоліївна;

Пайчнюк Надія Сергіївна;

Тиран Роман Анатолійович;

Шесталюк Анна Сергіївна.

 

Порядок денний:

1. Результати діяльності громадської організації «Громадянський поступ» у 2013 році.

2. Обговорення основних напрямків діяльності організації на 2014 рік:

- Народна колегія України. Взаємодія громадськості з Кабінетом Міністрів України.

- Заходи протидії корупції та захисту прав громадян.

- Медична реформа України – результати впровадження.

- Погляди на організацію місцевого самоврядування.

- Енергозберігаючі технології утримання будинків. Шляхи впровадження.

- Громадський моніторинг ефективності діяльності органів місцевого самоврядування.

- Формування європейської свідомості та культури поведінки у громадян.

 

По першому питанню:

Слухали: Пюрко Ігоря Миколайовича та Капустинського Федіра Миколайовича, які довели до присутніх результати діяльності громадської організації «Громадянський поступ» за 2013 рік, а саме:

 

На місцевому рівні:

- покращення роботи житлово-комунальних служб міста для вирішення потреб громади (підвищення якості ремонту доріг, освітлення вулиць Зоффе – Поліська, ремонт ліфта Київська 44, під’їзд 5, звітування ЖКП «Західне» перед мешканцями будинків про витрату комунальних коштів, несанкціонованого прокладення телекомунікаційних мереж в будинку ТОВ «Телесвіт» і т. інше);

- вивчення ефективності роботи органів виконавчої влади міста щодо профілактики наркозалежності серед молоді міста;

- надання організаційної допомоги у створенні Ради голів ОСББ міста, яка на сьогодні являється дієвим механізмом утримання будинків в задовільному стан;

- вирішення питання щодо збереження цілісності відділення жіночої консультації Поліклініки №2 по вул. Драгоманова,7;

- у тісній взаємодії з усіма громадськими організаціями міста (Громадська рада при Рівненській ОДА, громадське об’єднання «ГРАД», громадська організація «ОПОРА», Громадська рада при Рівненському міськвиконкомі та інші) проведення дієвої організаційної роботи щодо вирішення питання публічності та відкритості у роботі міського голови та депутатських комісій міської ради;

- проведення комплексу заходів щодо профілактики прояву корупційних діянь серед місцевих чиновників та вчителів навчальних закладів.

 

На обласному рівні:

- розпочато проведення громадського моніторингу стану утримання та ремонту автомобільних шляхів області (дорога Київ – Чоп, Сарни – Хмельницький, Рівне – Берестечко, вул. Соборна м. Рівне);

- розпочато проведення громадського моніторингу проведення медичної реформи на Рівненщині, перші висновки у січні 2014 року направлення на ім’я Президента України та Голові Рівненської ОДА.

 

На загальнодержавному рівні:

- проведено поглиблене вивчення та аналіз причин, що спонукали мешканців смт. Врадієвка Миколаївської області до бунту проти особового складу районного управління внутрішніх справ. По результатам чого проведено обласну громадську конференцію та пропозиції щодо реформування правоохоронних органів подані на ім’я Президента України у серпні 2013 р.

Також провели конференцію спільно з Тетяною Кухарець - голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, розвитку територій, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Громадської ради при Рівненській обласній державній адміністрації за участю громадянки Канади Д. Джексон. В ході якої вивчили внутрішній світ країни Канада, цінності та уклад життя громадянина. Діяльність державних органів та окремих чиновників.

 

По другому питанню:

Слухали: Дорошеву Аллу Миколаївну, яка запропонувала підтримати співпрацю із Народною колегією України та довела до присутніх інформацію про взаємодію громадськості з представниками уряду, а саме:

- Використовуючи 4-й розділ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА «Про розбудову громадянського суспільства»  ініціативна група з представників Громадських організацій з різних куточків України налагодили системну, відкриту, адекватну роботу відносно запитів громадян держави до керівництва держави.

- Досягнули домовленості з Міністром соціальної політики по взаємодії в напрямку виявлення проблемних питань у сфері діяльності органів соціального захисту населення з метою забезпечення дотримання вимог соціальних стандартів.

- Перевірили організацію відпочинку чорнобильських діток в лікувально-санаторних закладах «Джерельце» та «Електронік», що в Олександрії.  6-ти інтернатних закладів системи соціального захисту в нашій області (будинки пристарілих, психонервологічні  інтернати). Відвідали школи Сарненського та Рокитнівського районів, що входять до зони радіаційного забруднення і перевірити організацію безплатного харчування  учнів.

 

Слухали: Раджабова Олега Шапійовича, який довів до присутніх інформацію про заходи протидії корупції та захисту прав громадян та запропонував наступне:

- Провести презентацію відео-історій успіху «На шляху до самоорганізації» в квітні 2014 року на який представити короткі відео-історії про окремих громадських активістів та представників громад, які застили свої права та допомагають захищати права інших, запровадження прозорого конкурсу проектів для неурядових громадських організацій на рівні області, покращення добробуту громаді.

- Провести прес-конференцію «Як забезпечується Право Знати» у м. Рівне та Рівненській області у травні 2014. На прес-конференції представити результати моніторингу забезпечення доступу до публічної інформації у м. Рівне та Рівненській області.

- Провести семінар «Покращення діяльності громадських та правозахисних організацій шляхом обміну кращими практиками. Даний семінар провести 2 дні в березні 2014 року у м. Рівне. Протягом двох днів громадським активістам взяти участь в навчаннях щодо форм роботи правозахисних громадських організацій, успішних та інноваційних прикладів їхньої реалізації, у тому числі роботи сільських населених пунктах, використання міжнародних інструментів захисту прав людини у діяльності організацій, законодавчого середовища для розвитку організацій, використання інструментів (механізмів) громадської участі нових практик розвитку органів самоорганізації населення та інших форм громадської активності у невеликих населених пунктах та їхнього доручення до надання правової допомоги.

- Провести семінар щодо організації доступу до публічної інформації та актів органів публічної влади. Даний семінар провести у лютому 2014  року для державних службовців. На семінарі обговорити підходи Закону України «Про доступ до публічної інформації» та інших законодавчих актів, основні кроки щодо організації роботи органів влади із забезпечення доступу до публічної інформації.

- Запропонувати  професійним юридичним підприємствам та адвокатським об’єднанням долучитись до проекту, який запроваджує громадська організація «Громадянський поступ» «Правова просвіта як спосіб сприяння працевлаштуванню безробітних мешканців сільських районів Рівненщини». Даний проект розпочати в же у лютому 2014 року.

- Разом з працівниками районного, міського та обласного центрів зайнятості провести навчальний тренінг для працівників кадрових органів та юристів з питань трудового законодавства. Навчальний тренінг провести у квітні 2014 року у м. Рівне в цьому ж залі і для юристів, які надають правові консультації населенню за проектом «Правова просвіта як спосіб сприяння працевлаштуванню безробітних мешканців сільських районів Рівненщини». На тренінгу розглянути питання, які стосуються основ трудового законодавства, гарантій для працівників при звільненні з роботи, порядку взяття на облік в службу зайнятості,створення та ведення власної справи, допомоги та дотацій від держави в даній сфері. Також, обговорити  питання правової просвіти мешканців сільський населених пунктів, порушень права власності, які трапляються в сільській місцевості, типові запитання з якими звертаються громадяни до юристів, питання доступу до публічної інформації та навики комунікації з людьми.

- Ініціювати проведення семінару «Влада та громадськість. Точки дотику». Провести з погодженням з  Рівненським  міськвиконкомом  у вересні 2014 року для керівників та працівників органів місцевого самоврядування.  Даний освітньо-пізнавальний семінар провести з метою сприяння покращенню взаємовідносин між громадськістю та місцевими органами влади.

- Обговорити  теми на семінарі щодо  Закону України «Про доступ до публічної інформації», законодавчого регулювання застосування «місцевих» інструментів у територіальних громадах, зокрема, загальних зборів громадян за місцем проживання, громадських слухань, ролі органів самоорганізації населення. Також застосування такого інструменту як «впливу» громадськості на владу як оскарження незаконних дій, рішень, бездіяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

Слухали: Коробейнікова Максима Вікторовича, довів до присутніх:

- Проведений моніторинг громадською організацією «Громадянський поступ» щодо медичної реформи в Україні.

- Вивчили систему медичної допомоги в розвинутих країнах Європи.

Та запропонував наступне:

- продовження проведення моніторингу медичної реформи в Україні;

- проводити пропаганду серед населення про альтернативну модель медицини;

- створювати місцеві каси медичної взаємодопомоги, які будуть співпрацювати з приватними лікарями, державними медичними закладами, аптечними мережами та пропонувати своїм членам всі сучасні послуги страхової медицини;

- всіляко заохочувати сімейних лікарів до відкриття власних приватних кабінетів та ведення самостійної господарської діяльності з надання медичних послуг населенню.

 

Слухали: Москальову Лілію Миколаївну, яка виступила на тему: «Погляди на організацію місцевого самоврядування» та запропонувала ряд пропозицій:

- Запропонувати державі здійснити перерозподіл повноважень і ресурсів від органів державної влади до органів місцевого самоврядування і на основі вироблення стандартів – реалізація через послуги відповідних потреб громадян.

- Повноваження, які на сьогодні мають обласні державні адміністрації повинні бути передані до відповідних органів місцевого самоврядування – відповідно області, району і громади.

 

Слухали: Буратчука Юрія Дмитровича, який виступив на тему: «Енергозберігаючі технології утримання будинків. Шляхи впровадження».

За еталон (100%) береться середнє значення енергоємності відповідної галузі країн ЄС. За 2013р середній індекс по Україні склав 54,2%, тобто в нас фактично затрати енергоносіїв на виробництво продукції  вдвічі перевищують Європейські норми (інфографіка).

Якщо довести індекс енергоефективності до Європейського рівня (до 100%),  то економія коштів в цінах 2010р.  складе 11,4 млрд. євро
(дані АЦ «БЕСТ» ).

Економія теплоспоживання досягається за рахунок:

- суттєво завищені норми на теплоспоживання будівель, згідно яких розраховується температурний графік;

- значно виросла середньодобова температура;

- фактично миттєва реакція системи регулювання  на зміну погодних умов;

- багато мешканців утеплили балкони, лоджії, замінили віконні рами (основні втрати тепла – віконні отвори).

Провели аналіз витрат на опалення ЗОШ м. Рівне та побачили, що встановлення ІТП з АСТ дозволить зменшити затрати на 3 – 5 млн. грн., окупність 2 – 4місяці.

Тому можна зробити наступний висновок: модернізація внутрішньо будинкових теплових мереж дає економію в межах мінімум 30 – 40%, при цьому підвищується ІЕ, оскільки зменшується споживання природного газу.

Реальне споживання тепла становить 75% від норми, тобто споживачі сплачують за ненадані послуги а теплогенеруюча компанія всіляко перешкоджає встановленню лічильників і автоматики. В грошовому еквіваленті це приблизно 80 млн. грн. за опалювальний сезон. Це ті кошти, які можна було б акумулювати на окремому рахунку і використовувати для модернізації мереж, утеплення будинків та інше.

Використовуємо дорогий російський газ для теплогенеруючих компаній, а в січні місяці коефіцієнт використання встановленої потужності на РАЕС менше 70%. Згідно існуючих тарифів, на сьогоднішній день вартість теплової енергії для населення від теплогенеруючої компанії становить від 282грн для мешканців Рівного до 790грн по області, а використовуючи електроенергію, як джерело тепла, згідно існуючих тарифів, вартість одиниці тепла становить 250грн. Важливий момент: коефіцієнт корисної дії кращих зразків твердопаливних котлів 80%, газових 92%, електрообігріваючих приладів 99%.

Світовий досвід роботи показує, що програми енергозбереження та енергоефективності краще запускати в регіонах, а не в центрі і кошти витрачати на підвищення індексу енергоефективності і зниження енергоспоживання. Очевидно, що інвестиції в енергозбереження дозволять через деякий час не тільки зменшити затрати на воду, тепло, світло а і отримувати прибутки за рахунок економії.

Та запропонував рекомендувати даний проект будь-якому одному закладу освіти м. Рівне.

 

Слухали: Алексєєвич Світлану Петрівну, яка довела до присутніх результати проведення громадського моніторингу ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та запропонувала рекомендації органам місцевого самоврядування м. Рівне:

- Сприяти повноцінному функціонуванню конкурентного політичного середовища в органах місцевого самоврядування, що сприятиме підвищенню якості схвалюваних рішень в сфері формування та реалізації місцевої політики, з метою залучення громади, цільових груп, експертного середовища до формування   та реалізації місцевої політики в економічній, соціальній, гуманітарній сфері у роботі постійних депутатських комісій.

- Підвищити рівень прозорості роботи органів місцевого самоврядування шляхом обов’язково та повного оприлюднення проектів рішень органів місцевого самоврядування в сфері місцевої політики (соціально-економічні рішення, бюджетні рішення, земельні рішення).

- Налагодити процес оприлюднення публічної інформації, забезпечити виконання Закону України «Про доступ до  публічної інформації», налагодити оприлюднення на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування рішення, ухвалені на сесіях.

- Активізувати застосування форм демократії участі в процесі вироблення місцевої політики  (зокрема, громадські слухання), враховувати їхні результати в процесі ухвалення рішень стосовно формування та реалізації місцевої політики.

- Активізувати та забезпечити системність консультацій органів міського самоврядування з громадою, тими цільовими групами на кого направлена місцева політика в соціально-економічній сфері.

- Сприяти ефективній роботі консультативно-дорадчих структур при органах місцевого самоврядування, системно включати відповідні структури до процесу формування, реалізації та коректировки політики.

- Забезпечити інформування громади, цільових груп, експертів про результати реалізації політики шляхом оприлюднення звітів органів місцевого самоврядування із статистичною інформацією, показниками фінансування політик та ініціатив, аналізом наслідків впливу відповідних політик на розвиток громади, вирішення соціальних, економічних та гуманітарних проблем міст.

- Розвивати електронні інформаційні ресурси органів місцевого самоврядування.

- Забезпечити повноцінне щорічне звітування та інформування органів місцевого самоврядування стосовно членства міських рад в асоціаціях органів місцевого самоврядування, оприлюднення інформації про результати їхньої діяльності в відповідних  інституціях.

 

По результатам відкритих зборів члени громадської організації «Громадянський поступ» прийняли рішення:

1. Залучати представників громадських організацій м. Рівного до роботи у підготовці порядку денного сесій Рівнеради та роботі постійних депутатських комісій, проведення громадського моніторингу усіх сфер діяльності органів виконавчої влади на місцевому, регіональному та національному рівнях.

2. Розвивати електронні інформаційні ресурси та налагодити процес оприлюднення проектів рішень органів місцевого самоврядування на офіційних сайтах з використанням «зворотнього зв’язку».

3. З актуальних та проблемних питань проводити громадські слухання та враховувати їх результати перед прийняттям остаточного рішення.

4. Забезпечити звітування органів місцевого самоврядування, депутатських груп та комісій про результати їх діяльності згідно ст. 75 Закону України «Про місцеве самоврядування».

5. Підтримати та розвивати співпрацю з Народною колегією України.

6. Системно впроваджувати комплекс заходів протидії корупції та захисту прав громадян.

7. Всебічно сприяти та надати організаційну підтримку у впровадженні енергозберігаючих технологій утримання будинків м. Рівне. 

 

Голова Ради              ____________ Пюрко Ігор Миколайович      

 

Секретар Засідання   ____________   Шелюк Альона Федорівна

 

Joomla 2.5